Image for DW-26-10-F-Q-540 is not available
DW-26-10-F-Q-540
DigiKey Part Number
612-DW-26-10-F-Q-540-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-26-10-F-Q-540
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
52 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Length - Post (Mating)
0.180" (4.572mm)
Length - Stack Height
0.540" (13.716mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
52
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
3.00µin (0.076µm)
Number of Rows
2
Row Spacing
0.200" (5.08mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
0.830" (21.082mm)