Image for DW-26-07-T-S-317 is not available
DW-26-07-T-S-317
DigiKey Part Number
612-DW-26-07-T-S-317-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-26-07-T-S-317
Description
FLEXIBLE BOARD STACKING HEADER W
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
26 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.003" (0.076mm)
Length - Stack Height
0.317" (8.052mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
26
Contact Finish - Post (Mating)
Tin
Pitch
0.100" (2.54mm)
Number of Rows
1
Base Product Number
Length - Overall Pin
0.430" (10.922mm)