Image for DW-26-07-T-S-262 is not available
DW-26-07-T-S-262
DigiKey Part Number
612-DW-26-07-T-S-262-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-26-07-T-S-262
Description
FLEXIBLE BOARD STACKING HEADER W
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
26 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.058" (1.473mm)
Length - Stack Height
0.262" (6.655mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
26
Contact Finish - Post (Mating)
Tin
Pitch
0.100" (2.54mm)
Number of Rows
1
Base Product Number
Length - Overall Pin
0.430" (10.922mm)