Image for DW-26-07-S-S-287 is not available
DW-26-07-S-S-287
DigiKey Part Number
612-DW-26-07-S-S-287-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-26-07-S-S-287
Detailed Description
26 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.033" (0.838mm)
Length - Stack Height
0.287" (7.290mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin
0.430" (10.922mm)