Image for DW-25-19-F-T-990 is not available
DW-25-19-F-T-990
DigiKey Part Number
612-DW-25-19-F-T-990-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-25-19-F-T-990
Detailed Description
75 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Length - Post (Mating)
0.230" (5.842mm)
Length - Stack Height
0.990" (25.146mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
75
Pitch
0.100" (2.54mm)
Number of Rows
3
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
1.330" (33.782mm)