Image for DW-25-14-TM-D-200 is not available
DW-25-14-TM-D-200
DigiKey Part Number
DW-25-14-TM-D-200-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-25-14-TM-D-200
Description
CONN HDR 50POS 0.1 STACK T/H TIN
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
50 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
DW-25-14-TM-D-200 Models
Category
Length - Overall Pin
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating)
1.120" (28.448mm)
Series
Length - Stack Height
0.200" (5.080mm)
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
50
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish - Post (Mating)
Tin
Number of Rows
2
Color
Black
Row Spacing
0.100" (2.54mm)