Image for DW-25-14-L-S-905 is not available
DW-25-14-L-S-905
DigiKey Part Number
612-DW-25-14-L-S-905-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-25-14-L-S-905
Description
FLEXIBLE BOARD STACKING HEADER W
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.415" (10.541mm)
Length - Stack Height
0.905" (22.987mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
25
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
10.0µin (0.25µm)
Number of Rows
1
Length - Overall Pin
1.430" (36.322mm)