Image for DW-25-07-T-S-219-LL is not available
DW-25-07-T-S-219-LL
DigiKey Part Number
612-DW-25-07-T-S-219-LL-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-25-07-T-S-219-LL
Detailed Description
25 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.101" (2.565mm)
Length - Stack Height
0.219" (5.563mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Termination
Kinked Pin, Solder
Contact Finish - Post (Mating)
Tin
Pitch
0.100" (2.54mm)
1
Base Product Number
Length - Overall Pin
0.430" (10.922mm)