Image for DW-25-07-S-S-254 is not available
DW-25-07-S-S-254
DigiKey Part Number
612-DW-25-07-S-S-254-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-25-07-S-S-254
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.066" (1.676mm)
Length - Stack Height
0.254" (6.452mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin
0.430" (10.922mm)