Image for DW-25-07-G-S-285 is not available
DW-25-07-G-S-285
DigiKey Part Number
612-DW-25-07-G-S-285-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-25-07-G-S-285
Detailed Description
25 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.035" (0.889mm)
Length - Stack Height
0.285" (7.239mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin
0.430" (10.922mm)