Image for DW-24-20-L-T-620 is not available
DW-24-20-L-T-620
DigiKey Part Number
612-DW-24-20-L-T-620-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-24-20-L-T-620
Detailed Description
72 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Length - Post (Mating)
0.400" (10.160mm)
Length - Stack Height
0.620" (15.748mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
72
Pitch
0.100" (2.54mm)
Number of Rows
3
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
1.130" (28.702mm)