Image for DW-24-20-L-D-850 is not available
DW-24-20-L-D-850
DigiKey Part Number
612-DW-24-20-L-D-850-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-24-20-L-D-850
Detailed Description
48 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Length - Post (Mating)
0.170" (4.318mm)
Length - Stack Height
0.850" (21.590mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
48
Pitch
0.100" (2.54mm)
Number of Rows
2
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
1.130" (28.702mm)