Image for DW-24-12-F-D-675 is not available
DW-24-12-F-D-675
DigiKey Part Number
612-DW-24-12-F-D-675-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-24-12-F-D-675
Detailed Description
48 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
EDA/CAD Models
DW-24-12-F-D-675 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Length - Post (Mating)
0.245" (6.223mm)
Length - Stack Height
0.675" (17.145mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
48
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
3.00µin (0.076µm)
Number of Rows
2
Color
Black
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
1.030" (26.162mm)