Image for DW-24-07-T-S-220-LL is not available
DW-24-07-T-S-220-LL
DigiKey Part Number
612-DW-24-07-T-S-220-LL-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-24-07-T-S-220-LL
Detailed Description
24 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.100" (2.540mm)
Length - Stack Height
0.220" (5.588mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Termination
Kinked Pin, Solder
Contact Finish - Post (Mating)
Tin
Pitch
0.100" (2.54mm)
1
Base Product Number
Length - Overall Pin
0.430" (10.922mm)