Image for DW-24-07-T-D-228-LL is not available
DW-24-07-T-D-228-LL
DigiKey Part Number
612-DW-24-07-T-D-228-LL-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-24-07-T-D-228-LL
Detailed Description
48 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole
Category
Length - Overall Pin
0.430" (10.922mm)
Length - Post (Mating)
0.092" (2.337mm)
Series
Length - Stack Height
0.228" (5.791mm)
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
48
Termination
Kinked Pin, Solder
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish - Post (Mating)
Tin
Number of Rows
2
Color
Black
Row Spacing
0.100" (2.54mm)