Image for DW-24-07-T-D-220 is not available
DW-24-07-T-D-220
DigiKey Part Number
612-DW-24-07-T-D-220-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-24-07-T-D-220
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
48 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole
Category
Length - Overall Pin
0.430" (10.922mm)
Length - Post (Mating)
0.100" (2.540mm)
Series
Length - Stack Height
0.220" (5.588mm)
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
48
Termination
Solder
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish - Post (Mating)
Tin
Number of Rows
2
Color
Black
Row Spacing
0.100" (2.54mm)