Image for DW-24-07-S-S-281 is not available
DW-24-07-S-S-281
DigiKey Part Number
612-DW-24-07-S-S-281-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-24-07-S-S-281
Detailed Description
24 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.039" (0.991mm)
Length - Stack Height
0.281" (7.137mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Termination
Solder
Contact Finish - Post (Mating)
Gold
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin
0.430" (10.922mm)