Image for DW-23-20-F-T-400 is not available
DW-23-20-F-T-400
DigiKey Part Number
612-DW-23-20-F-T-400-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-23-20-F-T-400
Detailed Description
69 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Length - Post (Mating)
0.620" (15.748mm)
Length - Stack Height
0.400" (10.160mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
69
Pitch
0.100" (2.54mm)
Number of Rows
3
Color
Black
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
1.130" (28.702mm)