Image for DW-23-12-T-S-655 is not available
DW-23-12-T-S-655
DigiKey Part Number
612-DW-23-12-T-S-655-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-23-12-T-S-655
Description
CONN HDR 23POS 0.1 STACK T/H TIN
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
23 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
DW-23-12-T-S-655 Models
Category
Length - Post (Mating)
0.265" (6.731mm)
Length - Stack Height
0.655" (16.637mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
23
Contact Finish - Post (Mating)
Tin
Pitch
0.100" (2.54mm)
Number of Rows
1
Base Product Number
Length - Overall Pin
1.030" (26.162mm)