Image for DW-23-11-T-D-400 is not available
DW-23-11-T-D-400
DigiKey Part Number
612-DW-23-11-T-D-400-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-23-11-T-D-400
Description
FLEXIBLE BOARD STACKING HEADER W
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
46 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole
Category
Length - Overall Pin
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating)
0.420" (10.668mm)
Series
Length - Stack Height
0.400" (10.160mm)
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
46
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish - Post (Mating)
Tin
Number of Rows
2
Color
Black
Row Spacing
0.100" (2.54mm)