Image for DW-23-08-L-D-330 is not available
DW-23-08-L-D-330
DigiKey Part Number
612-DW-23-08-L-D-330-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-23-08-L-D-330
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
46 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Length - Post (Mating)
0.090" (2.286mm)
Length - Stack Height
0.330" (8.382mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
46
Contact Finish - Post (Mating)
Gold
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
10.0µin (0.25µm)
Number of Rows
2
Color
Black
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
0.530" (13.462mm)