Image for DW-23-07-T-S-287 is not available
DW-23-07-T-S-287
DigiKey Part Number
612-DW-23-07-T-S-287-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-23-07-T-S-287
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
23 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.033" (0.838mm)
Length - Stack Height
0.287" (7.290mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
23
Contact Finish - Post (Mating)
Tin
Pitch
0.100" (2.54mm)
Number of Rows
1
Base Product Number
Length - Overall Pin
0.430" (10.922mm)