Image for DW-23-07-T-S-266 is not available
DW-23-07-T-S-266
DigiKey Part Number
612-DW-23-07-T-S-266-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-23-07-T-S-266
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
23 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.054" (1.372mm)
Length - Stack Height
0.266" (6.756mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
23
Contact Finish - Post (Mating)
Tin
Pitch
0.100" (2.54mm)
Number of Rows
1
Base Product Number
Length - Overall Pin
0.430" (10.922mm)