Image for DW-22-20-L-D-830 is not available
DW-22-20-L-D-830
DigiKey Part Number
612-DW-22-20-L-D-830-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-22-20-L-D-830
Detailed Description
44 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Length - Post (Mating)
0.190" (4.826mm)
Length - Stack Height
0.830" (21.082mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
10.0µin (0.25µm)
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
1.130" (28.702mm)