Image for DW-22-20-F-D-665 is not available
DW-22-20-F-D-665
DigiKey Part Number
612-DW-22-20-F-D-665-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-22-20-F-D-665
Detailed Description
44 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Length - Post (Mating)
0.355" (9.017mm)
Length - Stack Height
0.665" (16.891mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
3.00µin (0.076µm)
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
1.130" (28.702mm)