Image for DW-22-11-FM-D-200 is not available
DW-22-11-FM-D-200
DigiKey Part Number
612-DW-22-11-FM-D-200-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-22-11-FM-D-200
Description
DW-22-11-FM-D-200
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
44 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.620" (15.748mm)
Length - Stack Height
0.200" (5.080mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
44
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
3.00µin (0.076µm)
Number of Rows
2
Color
Black
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
0.930" (23.622mm)