Image for DW-22-10-L-S-335 is not available
DW-22-10-L-S-335
DigiKey Part Number
612-DW-22-10-L-S-335-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-22-10-L-S-335
Description
FLEXIBLE BOARD STACKING HEADER W
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.385" (9.779mm)
Manufacturer
Samtec Inc.
Length - Stack Height
0.335" (8.509mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Packaging
Bulk
Mounting Type
Through Hole
Part Status
Active
Termination
Solder
Number of Positions
22
Contact Finish - Post (Mating)
Gold
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
10.0µin (0.25µm)
Number of Rows
1
Color
Black
Length - Overall Pin
0.830" (21.082mm)