Image for DW-22-07-T-S-283 is not available
DW-22-07-T-S-283
DigiKey Part Number
612-DW-22-07-T-S-283-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-22-07-T-S-283
Detailed Description
22 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.037" (0.940mm)
Length - Stack Height
0.283" (7.188mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
22
Contact Finish - Post (Mating)
Tin
Pitch
0.100" (2.54mm)
Number of Rows
1
Base Product Number
Length - Overall Pin
0.430" (10.922mm)