Image for DW-22-07-T-S-215 is not available
DW-22-07-T-S-215
DigiKey Part Number
612-DW-22-07-T-S-215-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-22-07-T-S-215
Detailed Description
22 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.105" (2.667mm)
Length - Stack Height
0.215" (5.461mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
22
Contact Finish - Post (Mating)
Tin
Pitch
0.100" (2.54mm)
Number of Rows
1
Base Product Number
Length - Overall Pin
0.430" (10.922mm)