Image for DW-22-07-T-D-209-LL is not available
DW-22-07-T-D-209-LL
DigiKey Part Number
612-DW-22-07-T-D-209-LL-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-22-07-T-D-209-LL
Detailed Description
44 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole
Category
Length - Overall Pin
0.430" (10.922mm)
Length - Post (Mating)
0.111" (2.819mm)
Series
Length - Stack Height
0.209" (5.309mm)
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
44
Termination
Kinked Pin, Solder
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish - Post (Mating)
Tin
Number of Rows
2
Color
Black
Row Spacing
0.100" (2.54mm)