Image for DW-22-07-L-S-273 is not available
DW-22-07-L-S-273
DigiKey Part Number
612-DW-22-07-L-S-273-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-22-07-L-S-273
Detailed Description
22 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.047" (1.194mm)
Length - Stack Height
0.273" (6.934mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin
0.430" (10.922mm)