Image for DW-21-20-L-S-620 is not available
DW-21-20-L-S-620
DigiKey Part Number
612-DW-21-20-L-S-620-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-21-20-L-S-620
Detailed Description
21 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
EDA/CAD Models
DW-21-20-L-S-620 Models
Category
Length - Post (Mating)
0.400" (10.160mm)
Length - Stack Height
0.620" (15.748mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Pitch
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin
1.130" (28.702mm)