Image for DW-21-14-L-S-875 is not available
DW-21-14-L-S-875
DigiKey Part Number
612-DW-21-14-L-S-875-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-21-14-L-S-875
Detailed Description
21 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
EDA/CAD Models
DW-21-14-L-S-875 Models
Category
Length - Post (Mating)
0.445" (11.303mm)
Length - Stack Height
0.875" (22.225mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
21
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
10.0µin (0.25µm)
Number of Rows
1
Length - Overall Pin
1.430" (36.322mm)