Image for DW-21-13-F-S-735 is not available
DW-21-13-F-S-735
DigiKey Part Number
612-DW-21-13-F-S-735-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-21-13-F-S-735
Detailed Description
21 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.385" (9.779mm)
Length - Stack Height
0.735" (18.669mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
21
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
3.00µin (0.076µm)
Number of Rows
1
Length - Overall Pin
1.230" (31.242mm)