Image for DW-21-11-L-T-415 is not available
DW-21-11-L-T-415
DigiKey Part Number
612-DW-21-11-L-T-415-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-21-11-L-T-415
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
63 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Length - Post (Mating)
0.405" (10.287mm)
Length - Stack Height
0.415" (10.541mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
63
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
10.0µin (0.25µm)
Number of Rows
3
Color
Black
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
0.930" (23.622mm)