Image for DW-21-10-L-S-370 is not available
DW-21-10-L-S-370
DigiKey Part Number
612-DW-21-10-L-S-370-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-21-10-L-S-370
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
21 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.350" (8.890mm)
Length - Stack Height
0.370" (9.400mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
21
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
10.0µin (0.25µm)
Number of Rows
1
Length - Overall Pin
0.830" (21.082mm)