Image for DW-21-08-L-S-285 is not available
DW-21-08-L-S-285
DigiKey Part Number
612-DW-21-08-L-S-285-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-21-08-L-S-285
Description
DW-21-08-L-S-285
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
21 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.135" (3.429mm)
Length - Stack Height
0.285" (7.239mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Contact Finish - Post (Mating)
Gold
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin
0.530" (13.462mm)