Image for DW-21-07-T-S-231 is not available
DW-21-07-T-S-231
DigiKey Part Number
612-DW-21-07-T-S-231-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-21-07-T-S-231
Description
FLEXIBLE BOARD STACKING HEADER W
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
21 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.089" (2.261mm)
Length - Stack Height
0.231" (5.867mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Contact Finish - Post (Mating)
Tin
Pitch
0.100" (2.54mm)
1
Base Product Number
Length - Overall Pin
0.430" (10.922mm)