Image for DW-20-19-F-S-815 is not available
DW-20-19-F-S-815
DigiKey Part Number
612-DW-20-19-F-S-815-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-20-19-F-S-815
Detailed Description
20 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.405" (10.287mm)
Length - Stack Height
0.815" (20.700mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
20
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
3.00µin (0.076µm)
Number of Rows
1
Length - Overall Pin
1.330" (33.782mm)