Image for DW-20-16-H-T-200 is not available
DW-20-16-H-T-200
DigiKey Part Number
612-DW-20-16-H-T-200-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-20-16-H-T-200
Description
DW-20-16-H-T-200
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
60 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.135" (3.429mm)
Length - Stack Height
0.200" (5.080mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
60
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
30.0µin (0.76µm)
Number of Rows
3
Color
Black
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
0.445" (11.303mm)