Image for DW-20-12-F-D-649 is not available
DW-20-12-F-D-649
DigiKey Part Number
612-DW-20-12-F-D-649-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-20-12-F-D-649
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
40 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Length - Post (Mating)
0.271" (6.883mm)
Length - Stack Height
0.649" (16.485mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
40
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
3.00µin (0.076µm)
Number of Rows
2
Color
Black
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
1.030" (26.162mm)