Image for DW-20-07-T-S-254 is not available
DW-20-07-T-S-254
DigiKey Part Number
612-DW-20-07-T-S-254-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-20-07-T-S-254
Detailed Description
20 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.066" (1.676mm)
Length - Stack Height
0.254" (6.452mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
20
Contact Finish - Post (Mating)
Tin
Pitch
0.100" (2.54mm)
Number of Rows
1
Base Product Number
Length - Overall Pin
0.430" (10.922mm)