Image for DW-20-07-T-S-243 is not available
DW-20-07-T-S-243
DigiKey Part Number
612-DW-20-07-T-S-243-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-20-07-T-S-243
Detailed Description
20 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.077" (1.956mm)
Length - Stack Height
0.243" (6.172mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
20
Contact Finish - Post (Mating)
Tin
Pitch
0.100" (2.54mm)
Number of Rows
1
Base Product Number
Length - Overall Pin
0.430" (10.922mm)