Image for DW-19-20-L-T-645 is not available
DW-19-20-L-T-645
DigiKey Part Number
612-DW-19-20-L-T-645-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-19-20-L-T-645
Detailed Description
57 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Length - Post (Mating)
0.375" (9.525mm)
Length - Stack Height
0.645" (16.383mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
57
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
10.0µin (0.25µm)
Number of Rows
3
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
1.130" (28.702mm)