Image for DW-19-14-F-S-965 is not available
DW-19-14-F-S-965
DigiKey Part Number
612-DW-19-14-F-S-965-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-19-14-F-S-965
Detailed Description
19 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.355" (9.017mm)
Length - Stack Height
0.965" (24.511mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
19
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
3.00µin (0.076µm)
Number of Rows
1
Length - Overall Pin
1.430" (36.322mm)