Image for DW-19-13-F-S-830 is not available
DW-19-13-F-S-830
DigiKey Part Number
612-DW-19-13-F-S-830-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-19-13-F-S-830
Detailed Description
19 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.290" (7.366mm)
Length - Stack Height
0.830" (21.082mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
19
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
3.00µin (0.076µm)
Number of Rows
1
Length - Overall Pin
1.230" (31.242mm)