Image for DW-19-07-T-S-231 is not available
DW-19-07-T-S-231
DigiKey Part Number
612-DW-19-07-T-S-231-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-19-07-T-S-231
Detailed Description
19 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.089" (2.261mm)
Length - Stack Height
0.231" (5.867mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Termination
Solder
Contact Finish - Post (Mating)
Tin
Pitch
0.100" (2.54mm)
1
Base Product Number
Length - Overall Pin
0.430" (10.922mm)