Image for DW-19-07-L-S-254 is not available
DW-19-07-L-S-254
DigiKey Part Number
612-DW-19-07-L-S-254-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-19-07-L-S-254
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
19 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.066" (1.676mm)
Length - Stack Height
0.254" (6.452mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Termination
Solder
Pitch
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin
0.430" (10.922mm)