Image for DW-19-07-G-S-282 is not available
DW-19-07-G-S-282
DigiKey Part Number
612-DW-19-07-G-S-282-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-19-07-G-S-282
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
19 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.038" (0.965mm)
Length - Stack Height
0.282" (7.163mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Termination
Solder
Pitch
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin
0.430" (10.922mm)