Image for DW-18-20-F-T-300 is not available
DW-18-20-F-T-300
DigiKey Part Number
612-DW-18-20-F-T-300-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-18-20-F-T-300
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
54 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Length - Post (Mating)
0.720" (18.288mm)
Length - Stack Height
0.300" (7.620mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
54
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
3.00µin (0.076µm)
Number of Rows
3
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
1.130" (28.702mm)